RockSerwis.FM
SERWIS MUZYCZNY
 
 
 
 

Wydawnictwo Rock-Serwis Piotr Kosiński z radością i dumą zaprasza na koncerty

STEVEN WILSON with band

"Hand. Cannot. Erase. Tour 2015"

7.04.2015 KRAKÓW, ICE Congress Centre, 20:00

8.04.2015 ŁÓDŹ, Klub Wytwórnia, 20:00


BILETY KUPISZ: TUTAJ

Muzyczne wydarzenie 2015 roku! Dwie znakomite sale koncertowe gościć będą Stevena Wilsona wraz z zespołem. Artysta promować będzie nowy, przygotowywany do wydania w lutym 2015 roku solowy album "Hand. Cannot. Erase". Tym razem nie będą to opowieści o duchach, "nieznanym" i pozazmysłowym, seryjnych mordercach czy patologiach. Kanwą najnowszej muzycznej opowieści Stevena Wilsona są realne wydarzenia znane z brytyjskiej telewizji. Zainspirowany filmem dokumentalnym Dreams Of A Life postanowił próbować odpowiedzieć na pytanie: "Jak żyjąc w wielkim mieście możesz zostać niezauważonym?".

Steven Wilson to obecnie jedna z najważniejszych postaci na scenie muzycznej. Człowiek-instytucja, rozpoznawalny nie tylko przez fanów rocka progresywnego. Kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista i producent od ponad ćwierćwiecza czaruje słuchaczy swoimi pomysłami. Lider Porcupine Tree, filar takich projektów, jak No-Man, Blackfield, Bass Communion, Storm Corrosion. Muzyk solowy, artysta poszukujący, nie spoczywający na laurach. Zawsze zapracowany, ciągle w biegu, muzyczny innowator i dla wielu odnowiciel formuły rocka progresywnego. Ikona współczesnego rocka, szczery i konsekwentny w działaniu, poruszający się z taką samą swobodą po obszarze space rocka, muzyki elektronicznej, jazzu, popu, psychodelii, rave'u, muzyki filmowej, metalu i ambientu. Tworzący muzykę wysoce oryginalną, pełną głębi i pobudzającą wyobraźnię słuchacza. Wrażliwy artysta, który często daje się poznać jako czujny obserwator współczesnej kultury oraz zjawisk popkulturowych. Zainteresowany innymi dziedzinami sztuki (film, literatura, sztuki wizualne, teatr). Pomimo, że nie udało mu się zrealizować filmu opartego na scenariuszu Deadwing, Steven Wilson nie zrezygnował z odciśnięcia swego piętna na niwie X Muzy. Dokument Insurgentes, który według zapowiedzi artysty miał być "surrealistycznym kinem drogi", tak naprawdę stał się istotnym głosem w dyskusji o roli muzyka, kreatora we współczesnym świecie zdominowanym przez social media i kulturę cyfrową.

Nie sposób wymienić wszystkich projektów, do których powstania się przyczynił. Dokonaniami Stevena Wilsona można obdzielić co najmniej kilkadziesiąt różnych zespołów. Sam artysta żartuje, że stracił już rachubę w nagraniu ilu płyt uczestniczył jako muzyk, producent czy realizator dźwięku. Wilson nagrał łącznie w różnych składach, ponad setkę płyt długogrających i wyprodukował kilkadziesiąt albumów utrzymanych w rozmaitych konwencjach muzycznych. Od kilku lat z sukcesem specjalizuje się w miksach 5.1 klasycznych albumów rockowych (m.in.: King Crimson, Caravan, Jethro Tull, Emerson Lake And Palmer, XTC, Yes, Tears For Fears). Jego praca w studio nagraniowym zaowocowała czterema nominacjami do nagrody Grammy w kategorii "dźwięk przestrzenny". We wrześniu 2012 roku otrzymał nagrodę The Guiding Light brytyjskiego Prog Magazine. Steven Wilson jest, jak określiła kapituła nagrody "artystą przełamującym granice". Współpracował z Fishem, Jordanem Rudessem, Anją Garbarek, grupami Opeth, Anathema, a ostatnio razem z Mariuszem Dudą (Riverside, Lunatic Soul) nagrał utwór, z którego zyski obaj muzycy przekazali na cele charytatywne.

Pod koniec lat 80. ubiegłego stulecia założył z wokalistą Timem Bownessem zespół No-Man, równocześnie eksperymentując solowo w ramach własnego projektu Porcupine Tree. Ten ostatni z biegiem lat, z tworu "wirtualnego" przemienił się w czteroosobową (a na koncertach pięcioosobową) formację, darzoną wielkim szacunkiem przez fanów, krytyków oraz innych muzyków. W 2013 roku po wydaniu dziesięciu płyt studyjnych zawiesił jej działalność na czas nieokreślony ze względu na poświęcenie się karierze solowej. W 2003 roku Wilson założył wraz z izraelskim muzykiem Avivem Geffenem grupę Blackfield, z którą odniósł spory sukces artystyczny i komercyjny.

W 2008 roku Wilson zadebiutował jako artysta solowy albumem Insurgentes, który sam opisał jako "połączenie poezji i melancholii". We wrześniu 2011 roku ukazało się drugie solowe wydawnictwo płytowe artysty (w dodatku podwójne!) zatytułowane Grace For Drowning. Odbiór płyty, jak i towarzyszącej mu solowej trasy koncertowej był wręcz entuzjastyczny. Pamiątką po wielce udanym tournée jest DVD/BD Get All You Deserve. Trzeci album sygnowany nazwiskiem Stevena Wilsona The Raven That Refused To Sing (And Other Stories) spotkał się z równie gorącym przyjęciem fanów i krytyków muzycznych, a towarzysząca wydaniu płyty trasa koncertowa przebiegała niemalże przez cały świat (muzycy odwiedzili m.in. Australię, Argentynę czy Brazylię). Świetnym materiałem dokumentującym rozmach i skalę tournée są wydane w formie książki Twice around the world notki z bloga Theo Travisa - flecisty zespołu Wilsona. Przygotowana wręcz z teatralnym rozmachem trasa koncertowa zgromadziła tysiące fanów, którzy nierzadko musieli obejść się smakiem i często odchodzili od kas biletowych z nosem opuszczonym na kwintę. Wyprzedane sale, brak biletów, entuzjastyczne recenzje oraz zachwyt nad warstwą wizualną spektakli - to wszystko zadziałało na korzyść angielskiego muzyka.

Znakomity skład muzyków pod jakże świetną opieką koncertmistrza Wilsona gwarantuje najwyższą jakość muzycznych wzruszeń. Perfekcyjnie zgrany team, koncertowa hybryda o sześciu głowach i jednym wspólnym ciele po raz kolejny poprowadzi widzów i słuchaczy przez meandry muzycznych barw i krainę dźwięków. Koncerty, a raczej SPEKTAKLE Stevena Wilsona zadziałają na odbiorców w sposób wielopłaszczyznowy poprzez dźwięk, obraz, muzykę i emocje.

Jak zabrzmią utwory z nowej płyty i jakie niespodzianki przygotował (a przygotowuje!!!) dla swoich fanów Steven Wilson? Zapraszamy w kwietniu do Krakowa i Łodzi.

Steven Wilson band:

Steven Wilson - vocal, guitar, piano, mellotron, artistic direction

Guthrie Govan - guitar

Adam Holzman - keyboards

Theo Travis - flute/sax

Nick Beggs - bass, Chapman stick

Marco Minnemann - drums and percussion

Steven Wilson w sieci:

Strona www: http://stevenwilsonhq.com/

Facebook: https://www.facebook.com/StevenWilsonHQ?fref=ts

Wytwórnia: http://www.kscopemusic.com/stevenwilson/

opracowała: Agnieszka Lenczewska

 

Wydawnictwo Rock-Serwis Piotr Kosiński ma niezwykłą przyjemność zaprosić na koncerty

UK

Eddie Jobson - John Wetton - Alex Machacek - Virgil Donati

UK's Final World Tour

22.02.2015 WROCŁAW, Sala Koncertowa Polskiego Radia, godz. 20:00

24.02.2015 WARSZAWA, Progresja Music Zone, godz. 20:00

BILETY: tutaj

Muzyka nie znosi próżni. Gdyby nie chimeryczność Roberta Frippa grupa UK nigdy by nie powstała. Zespół założony został w latach 70. ubiegłego stulecia z inicjatywy Johna Wettona (wokal, bas) i Billa Bruforda (perkusja), po zawieszeniu działalności przez King Crimson z którym obaj muzycy byli związani. Wetton zaprosił do współpracy "cudowne dziecko brytyjskiego rocka” Eddiego Jobsona (klawisze, skrzypce), którego poznał podczas współpracy z Roxy Music, a Bruford zwerbował Allana Holdswortha (gitara), który zagrał wcześniej gościnnie na jego debiutanckiej solowej płycie. Jako kwartet, UK nagrał tylko jeden album zatytułowany po prostu U.K, po czym, po odejściu z zespołu Bruforda i Holdswortha oraz dołączeniu znakomitego perkusisty Terry'ego Bozzio przekształcił się w trio i wydał drugą płytę, Danger Money. Rok później, w marcu 1980 roku, w wyniku różnic poglądów dotyczących stylu przyszłych nagrań, grupa przestała istnieć.

W połowie lat 90. ubiegłego stulecia Jobson i Wetton wznowili współpracę i pojawiła się szansa na nową płytę zatytułowaną Legacy, jednak ostatecznie do realizacji projektu nie doszło.

10 lat później, w październiku 2007 roku Jobson ogłosił powstanie nowego zespołu - UKZ, w którego składzie znaleźli się Aaron Lippert (śpiew), Trey Gunn (gitara, bas, Stick) i Marco Minnemann (perkusja). W marcu 2009 roku UKZ wydał EPkę zatytułowaną Radiation. Pod koniec 2009 roku z inicjatywy Jobsona doszło do pierwszych po blisko 30-letniej przerwie, koncertów podczas których Jobson i Wetton pojawili się obok siebie na scenie! Tym bardziej frapujący był fakt, że koncerty odrodzonego UK (Eddie Jobson, John Wetton, Tony Levin, Marco Minnemann, Greg Howe) miały miejsce w Polsce (Kraków, Warszawa, Bydgoszcz).

W 2012 roku Eddie Jobson ponownie doprowadził do reaktywacji zespołu i zorganizowania tournee pod hasłem UK 2012 Night After Night. Podczas europejskiej trasy (muzycy zagrali też w Polsce) inkarnacja UK pojawiała się na estradach sal koncertowych w składzie: Eddie Jobson (viol, keyb), John Wetton (bass, voc), Alex Machacek (guitar) oraz Gary Husband (drums).

Pod koniec 2014 roku Eddie Jobson zaanonsował kolejną trasę formacji, zaznaczając zarazem, iż bedzie to pożegnalne tournee zespołu. Obejmie kilka europejskich miast, zahaczy o Londyn, a historia UK zostanie zamknięta w Tokio 30 kwietnia 2015.

Tym razem zespół pojawi się na koncertach w składzie Eddie Jobson, John Wetton, Alex Machacek i Virgil Donati (znakomity perkusista znany ze współpracy choćby z Planet X czy Allanem Holdsworthem).

Dyskografia:
U.K. (1978)
Danger Money (1979)
Night After Night - Live (1979)

Radiation (2009) [jako UKZ]

Muzycy:
Eddie Jobson - klawiszowiec i skrzypek, a także kompozytor, aranżer, autor tekstów, realizator i producent nagrań. Swoją karierę rozpoczął jako siedemnastolatek i występował między innymi w Roxy Music, grupie Franka Zappy, Curved Air, UK i Jethro Tull.

John Wetton - gitarzysta basowy, gitarzysta i wokalista. Współpracował między innymi z zespołami King Crimson, Uriah Heep, Wishbone Ash, Asia czy UK, a także jako muzyk sesyjny z Brianem Eno, Bryanem Ferrym i Philem Manzanerą. Nagrał też wiele albumów solowych.


Alex Machacek - jazzowy gitarzysta i kompozytor pochodzenia austriackiego. Zafascynowany twórczością Joe Passa, Allana Holdswortha i Franka Zappy. Nagrał kilka albumów solowych. Współpracował z Terrym Bozzio, Eddie'em Jobsonem i Treyem Gunnem w UKZ, a ostatnio z Planet X i Virgil Donati Band.


Virgil Donati - australijski muzyk i kompozytor, wirtuoz instrumentów perkusyjnych, a także pianista. Na perkusji gra od 3 roku życia. Jako muzyk sesyjny uczestniczył w nagraniu setek płyt. Donati obecnie występuje wraz z grupą Planet X, ponadto występował z takimi muzykami, i zespołami jak: Steve Vai, Ring of Fire, Tribal Tech, Derek Sherinian, Tony MacAlpine, Allan Holdsworth czy Soul Sirkus.

oprac. Agnieszka Lenczewska

 

TOMMY EMMANUEL
4.12.2014 - Białystok, Teatr Dramatyczny im. A.Wegierki
5.12.2014 - Lublin, Aula Collegium Maius
6.12.2014 - Poznań, Aula U.A.M.


RAY WILSON & THE BAND
7.12.2014 - Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska
8.12.2014 - Białystok, Opera i Filharmonia Podlaska


SELAH SUE

8.12.2014 - Warszawa, Proxima


LENNY KRAVITZ

15.12.2014 - Łódź, Atlas Arena

BRYAN ADAMS

16.12.2014 - Kraków, Arena Kraków


ROYAL BLOOD
14.01.2015 - Warszawa, Palladium


SABATON
20.01.2015 - Poznań, MTP2
22.01.2015 - Kraków, Hala Wisły
23.01.2015 - Warszawa, Torwar
24.01.2015 - Wrocław, Hala Orbita


GERARD WAY
30.01.2015 - Warszawa, Palladium


JESSIE WARE
7.02.2015 - Warszawa, Torwar


RAY WILSON & THE BAND

8.02.2015 - Kraków, Filharmonia im. K. Szymanowskiego
9.02.2015 - Wrocław, Centrum Kultury Impart


BEFORE YOU EXIT & CHRISTINA GRIMMIE
9.02.2015 - Warszawa, Proxima


ED SHEERAN
13.02.2015 - Warszawa, Torwar


ENNIO MORRICONE

14.02.2015 - Kraków, Arena Kraków


THE AFGHAN WHIGS
14.02.2015 - Kraków, Fabryka
15.02.2015 - Warszawa, Basen


THE SUBWAYS
18.02.2015 - Warszawa, Proxima


MAREK LANEGAN BAND
18.02.2015 - Warszawa, Progresja Music Zone
19.02.2015 - Kraków, Klub Fabryka


FINK
19.02.2015 - Kraków, Klub Kwadrat
20.02.2015 - Łódź, Scenografia
21.02.2015 - Gdańsk, Parlament
22.02.2015 - Poznań, Eskulap


THE BLACK KEYS

21.02.2015 - Warszawa, Torwar


QUEEN + ADAM LAMBERT

21.02.2015 - Kraków, Arena Kraków


UK [EDDIE JOBSON, JOHN WETTON, ALEX MACHACEK, VIRGIL DONATI]
22.02.2015 - Wrocław, Sala Koncertowa Polskiego Radia
24.02.2015 - Warszawa, Progresja Music Zone


KATE PERRY
24.02.2015 - Kraków, Arena Kraków


MACY GRAY

25.02.2015 - Warszawa, Klub Stodoła


UFO
4.03.2015 - Warszawa, Klub Stodoła
6.03.2015 - Kraków, Klub Kwadrat


BLACK LABEL SOCIETY
11.03.2015 - Gdańsk, B-90
12.03.2015 - Kraków, Klub Studio


PAUL SIMON & STING

12.03.2015 - Kraków, Arena Kraków


DEVIN TOWNSEND PROJECT, PERIPHERY, SHINING

16.03.2015 - Warszawa, Klub Stodoła


SCOTT BRADLEE & POSTMODERN JUKEBOX
18.03.2015 - Warszawa, Klub Stodoła


GAROU
21.03.2015 - Wrocław, Hala Stulecia
22.03.2015 - Poznań, Hala Arena
24.03.2015 - Szczecin, Arena Szczecin
26.03.2015 - Gdynia, Arena Gdynia
28.03.2015 - Kraków, ICE Kraków
29.03.2015 - Warszawa, Torwar


THE NOTWIST

22.03.2015 - Warszawa, Proxima
23.03.2015 - Kraków, Fabryka

BLACK VEIL BRIDES

25.03.2015 - Warszawa, Progresja Music Zone


STEVEN WILSON
7.04.2015 - Kraków, ICE Congress Centre
8.04.2015 - Łódź, Klub Wytwórnia


ARENA
9.04.2015 - Katowice, Rialto
10.04.2015 - Warszawa, Proxima
11.04.2015 - Poznań, Blue Note


WHILE SHE SLEEPS / CANCER BATS
11.04.2015 - Warszawa, Proxima


ROBBIE WILLIAMS
17.04.2015 - Kraków, Arena Kraków


UB40
23.04.2015 - Warszawa, Klub Stodoła


MOŻDŻER, DANIELSSON, FRESCO
26.04.2015 - Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska


LYNYRD SKYNYRD

3.05.2015 - Warszawa, Torwar


DEF LEPPARD
19.05.2015 - Warszawa, Torwar


AT THE GATES
22.05.2015 - Warszawa, Progresja Music Zone
23.05.2015 - Kraków, Klub Studio


IMPACT FEST
SLIPKNOT, GODSMACK, HOLLYWOOD UNDEAD

9.06.2015 - Łódź, Atlas Arena


ORANGE WARSAW FESTIVAL
MUSE, THE CHEMICAL BROTHERS, ASKING ALEXANDRA, MELA KOTELUK

12-14.06.2015 - Tor wyścigów konnych Służewiec, Warszawa


ROXETTE

22.06.2015 - Warszawa, Torwar


TOTO
23.06.2015 - Wrocław, Hala Orbita
24.06.2015 - Warszawa, Torwar


JUDAS PRIEST

27.06.2015 - Łódź, Atlas Arena


MOTORHEAD

6.07.2015 - Warszawa, Torwar


MARK KNOPFLER

13.07.2015 - Kraków, Arena Kraków


CASTLE PARTY 2015
PARADISE LOST, MERCIFUL NUNS, DARZAMAT, THE FROZEN AUTUMN, ARTROSIS, HEIMATERDE
H.EXE, ZOMBINA AND THE SKELETONES, GOD'S BOW, JUNO REACTOR, HATE, SHADOW SYSTEM

L'AME IMMORTELLE, CYNICAL WARDRUNA, VESANIA, NACHTMAHR, ARTROSIS, JOB KARMA
16-19.07.2015 - Bolków, Zamek


APOCALYPTICA
7.10.2015 - Warszawa, Torwar
8.10.2015 - Kraków, Teatr Łaźnia Nowa


NICKELBACK
13.10.2015 - Łódź, Atlas Arena


SIMPLY RED
24.10.2015 - Warszawa, Torwar


DEEP PURPLE
25.10.2015 - Łódź, Atlas Arena

 

NOC MUZYCZNYCH PEJZAŻY

Noc Muzycznych Pejzaży to autorska audycja Piotra Kosińskiego emitowana w Trójce raz w tygodniu, w nocy z czwartku na piątek w godzinach 2:00 - 4:00

W programie dominuje muzyka z zakresu rocka progresywnego, jazz-rocka, symphonic rocka, acidfolk, stoner rocka, ambient, space, psychedelic rocka, progressive metal, blues rocka, jazz i rock fusion, itp.

To w nim można usłyszeć takich artystów, jak: Genesis, Porcupine Tree, Dream Theater, King Crimson, Tool, Opeth, Peter Hammill, Riverside, Quidam, Camel, Dead Can Dance, Pink Floyd, Robert Fripp, Yes, Marillion, Collage, Loreena McKennitt, Renaissance, Frank Zappa, Tangerine Dream, Iona, Vangelis, Gentle Giant, Kansas, Landberk, E.L.P., Peter Gabriel, Rush, Free, David Sylvian, Focus, Wishbone Ash, Joe Bonamassa, Allman Brothers Band, Gov't Mule, Twelfth Night, Eloy, Steve Hackett, Anekdoten, Pain Of Salvation, Paatos, Indukti, Jethro Tull, Pat Metheny, Mahavishnu Orchestra, Weather Report, George Winston, Abraxas i wielu innych.

Najkrócej ujmując króluje twórczość wykonawców proponujących wyrafinowaną muzykę spoza list przebojów dla wymagających i wrażliwych słuchaczy.

Wszelkie informacje na temat możliwości odbioru Trójki w kraju i zagranicą (Internet), a także na temat innych interesujących audycji uzyskacie na stronie
Polskiego Radia

NAJBLIŻSZY PROGRAM
13/14.11.2014
[od godz. 2:00 do godz. 4:00]

Witam bardzo ciepło i serdecznie!

Kolejna noc z czwartku na piątek przed nami!

W najbliższym programie: Pink Floyd, Peter Hammill, PHI, Crobot, Oberon, Jerzy Antczak, Monomyth, Aphodyl i inni

Zapraszam!

Wasz DJ Kosiak

NOC MUZYCZNYCH PEJZAŻY na Facebooku: http://www.facebook.com/Noc.Muzycznych.Pejzazy

Dołącz, polub, komentuj!
e-mail: piotr.kosinski@polskieradio.pl lub nmp@polskieradio.pl


oficjalna strona słuchaczy programu: www.pejzaze.trojka.info
podstrona programu na stronach Polskiego Radia: http://www.polskieradio.pl/9/Audycja/7452


Do usłyszenia!!!

Wybierając jedną z poniższych dat emisji Nocy Muzycznych Pejzaży, możecie zapoznać się z zestawem nagrań, które prezentowane były w danym programie.

Pod linkiem "archiwum" ukryto starsze edycje audycji.

30/31 pa?dziernika 2014
23/24 pa?dziernika 2014
archiwum
16/17 pa?dziernika 2014
9/10 pa?dziernika 2014
 
2/3 pa?dziernika 2014
25/26 wrze?nia 2014