RockSerwis.FM
/ftp/10/177/[248753]_bh5w2.jpg
Broken Hopes
 
średni czas realizacji: od 5 do 12 dni 
 
5.11.2007
CD 41.89 zł 33.99 zł
 
 
 
 
1. XX / XXI 1:02
2. The Place 11:56
3. Once Upon A Time 5:58
4. This Is It 2:42
5. Angel 4:56
6. I Am 5:44
7. Turks Fruit 5:56
8. This Is The Way Where We Go 8:23
9. Near The End 3:58
 
Katarzyna Sobkowicz-Malec - vocals, classic guitar Jerzy Antczak - guitars Krzysztof Malec - keyboards Guests: Krzysztof Wyrwa - bass guitar Rafał Paszcz - drums Aretha Chmiel - saxophone Music by Albion Lyrics by Jerzy Antczak Recorded at Lynx Music Studio between July and August 2007 Recorded, mixed and produced by Ryszard Kramarski & Albion
 

Klienci, którzy kupili ten artykuł, wybrali też:


 • ALBION
  Wabiąc cienie

 • RIVERSIDE
  Out Of Myself

 • RIVERSIDE
  Second Life Syndrome

 • MINDFIELDS
  One

 • JOPEK, ANNA MARIA
  Farat (DVD)

 • MOONRISE
  Soul's Inner Pendulum (digipak)

 • ALBION
  Indefinite State Of Matter

 • LUNATIC SOUL
  Lunatic Soul (digipak)

 • RIVERSIDE
  Voices In My Head

 • AFTER...
  Hideout

 • MOONRISE
  The Lights Of A Distant Bay

 • JOPEK, ANNA MARIA
  ID (digipak)

 • NEMEZIS [PL PROG]
  Nemezis

 • ALBION
  Remake (Albion+Survival Games) (remaster) (2CD)

 • LOONYPARK
  Egoist
 
 

Pozwólcie wciągnąć się w opowieść o utraconych pragnieniach, o złudzeniach, o walce o każdy kolejny dzień, jaką toczymy szukając swojego miejsca na świecie.

Utwory z płyty to kilka krótkich "migawek" obrazujących stan człowieka, który na pewnym etapie swojego życia podsumowuje to co przeżył, osiągnął, widział, co otrzymał od losu. To walka z lękiem i obawami o najbliższych i samego siebie. To weryfikacja własnych uczuć i kłótnie z Bogiem. To pytania o sens i cel w obliczu niespełnionych marzeń i nadziei. To próba odizolowania się od nachalnego świata polityki, religii i idei, które nami sterują. To tęsknota za naiwną wiarą dziecka, któremu sprzedano bajkę o ideałach, do których tak naprawdę w dorosłym życiu nikt nie dąży. To stan zagubienia w momencie, gdy wydaje Ci się, że już wiesz dokąd zmierzasz i czego chcesz. To szukanie samego siebie...

"zabierz mnie stąd

zabierz mnie do domu

pozwól zapomnieć o koszmarach

powiedz im, że jestem daleko

gdzie czas ma swój koniec

gdzie moje życie ma jeszcze sens..."

[The Place]

"leżąc w więdnącym ogrodzie nadziei i marzeń

czekam na twój pocałunek strażniku mojej duszy

przyjdź do mnie…"

[Angel]

"...w tłumie, w którym ciągle tonę

w masie, w której nie potrafię oddychać

jestem niczym ..."

[I Am]

 
 

RECENZJE

LUDZIE!!!! Czemu jeszcze nikt nic nie napisał?! Gdy zobaczyłem "Wabiąc Cienie" po tylu latach od ostatniego mojego koncertu Albion na Miasteczku Studenckim AGH w Krakowie (Juwenalia 1995 albo 1996 - nie pamiętam już....) przeszły mi ciary po plecach.... A teraz, krótko po tamtej płycie, "Broken Hopes" - no coś niesamowitego. Ten zespół teraz się rozwinął, zmienił nieco brzmienie, choć nadal jest to brzmienie charakterystyczne. Płyta piękna.... Po prostu brak słów.... Na początku ("Wabiąc cienie") miałem wątpliwości, co do Kasi i jej wokalu, po prostu jej nie znałem - przepraszam. Ania Batko wydawała mi się czymś naturalnym w Albionie, ale bez jej głosu Albion, to nadal zespół niesamowity, tym bardziej po tylu latach.... jakby dojrzalszy, w innych czasach.... piękna muzyka.... Nowe fantastyczne pomysły, a klimat.... jakby ciągle ten sam.... Z mojej strony WIELKIE DZIĘKI!!!

/Marcin G./

____________________________________________________

WITAM!

Ta płyta bije wszystko na głowę. Piękno tej muzyki można porównać tylko z niektórymi produkcjami CLEPSYDRY, RED SAND, czy niezapomnianego VIOLET DISTRICT.

Słuchając produkcji uznanych marek muzyki prog takich jak MARILLION, PENDRAGON i podobnych odnoszę wrażenie, że sporo ich produkcji jest robiona "na siłę". Po to, aby co jakiś czas wydać płytę i nie dać o sobie zapomnieć. Rezultaty są różne. A muzyka ALBIONU z tej płyty jest jakaś taka lekka, tworzona jakby pod nadchnieniem i ze swobodą. Chce się jej słuchać raz za razem. I nie popada ta muzyka w "landrynkowość". To naprawdę prawdziwe czyste piękno. Oby tak dalej.

/Razamanas/
 
 
 
 
ALBION
Broken Hopes
CD 41.89 zł 33.99 zł