RockSerwis.FM
/ftp/0/41/[48169]_576453.jpg
Granica czerni i bieli
 
wysyłka w ciągu: 24h 
 
3.03.2003
CD 16.89 zł 13.99 zł
 
 
artykuł dostępny "od ręki"
 
1. Telefon 4:25
2. Znajdę cię 3:33
3. Pan Cukierjan 5:48
4. Granica czerni i bieli 7:01
5. Papapa 4:07
6. Dotyk nocy 6:50
7. Księzycowy 8:21
8. Książę 5:46
9. Dziecko mroku 6:24
10. Dziś każdy może być idolem 3:37
11. Niedokończony wiersz 8:24
 
Anja Orthodox - śpiew, teksty
Kinga Bogdańska - śpiew
Marcin Błaszczyk - instrumenty klawiszowe, flet
Szymon Brzeziński - gitary, bas, instrumenty klawiszowe, śpiew, autor muzyki do większości utworów
Mikołaj Matyska - bębny
Rafał Ratajczak - gitary basowe

Nagrań dokonano w studiu Delta w Poznaniu
Mastering: Jacek Gawłowski, Warszawa
 

Klienci, którzy kupili ten artykuł, wybrali też:


 • RIVERSIDE
  Out Of Myself

 • RIVERSIDE
  Voices In My Head

 • ALBION
  Wabiąc cienie

 • RIVERSIDE
  Second Life Syndrome

 • LUNATIC SOUL
  Lunatic Soul (digipak)

 • RIVERSIDE
  Anno Domini High Definition (CD+DVD limited edition) (digipak)

 • ABRAXAS
  Abraxas... cykl obraca się (zremasterowana reedycja)

 • XENN
  Offworld

 • ALBION
  Remake (Albion+Survival Games) (remaster) (2CD)

 • MOONRISE
  Soul's Inner Pendulum (digipak)

 • ALBION
  Broken Hopes

 • RAIN
  Cerulean Blue (gatefold cardboard sleeve)

 • KING CRIMSON
  In The Court Of The Crimson King (30th Anniversary Edition)

 • NO-MAN
  Flowermouth (remaster with bonus tracks)

 • NO-MAN
  Returning Jesus
 
 

     Jak wiadomo natura nie znosi próżni i po zniknięciu zespołu Abraxas oraz zakończeniu wydawniczej działalności grupy Closterkeller, było pewne, że prędzej czy później światło dzienne ujrzy nowy projekt muzyków tworzących obie te formacje. Pozostawało tylko jedno pytanie - w jakiej konfiguracji? Na odpowiedź nie musieliśmy czekać zbyt długo. Oto swoją debiutancką płytę wydaje zespół Svann stworzony przez instrumentalistów Abraxasu i Anję Orthodox, charyzmatyczną wokalistkę Closterkeller.
     Wspólnie przygotowali i zarejestrowali w podpoznańskim studio " Delta" 11 premierowych kompozycji pozostających w szeroko pojętej stylistyce rockowej. Czymże jednak innym zaowocowac mogło spotkanie Anji - najjaśniejszej gwiazdy rocka gotyckiego w naszym kraju i muzyków grających rocka progresywnego? Efekt ich pracy zatytułowany jest "Granica czerni i bieli" i tytuł wiele mówi na temat muzyki...

 
 

RECENZJEOj ludzie! Litości! Przecież już dwa lata temu wszem i wobec oficjalnie odszczekałam to"zakończenie wydawniczej działalności grupy Closterkeller"!!! >(vide
www.anja.pl)
Ja naprawdę nie muszę niczego zakańczać aby rozpocząć współpracę z tak wspaniałymi muzykami jak koledzy z ex-Abraxas. Zaproszenie mnie przez nich do współpracy było dla mnie wielkim zaszczytem i radością. Skorzystałabym z niego nawet jakbym śpiewała w reaktywowanym Queen i miała dwuletnią trasę koncertową. ;-)))
Płyta jest owocem pewnych naszych dość daleko niekiedy zakrojonych eksperymentów muzyczno-stylistycznych. Parę momentów na niej budzi nasze niejakie kontrowersje, ale ponieważ u każdego są to momenty zgoła inne to postanowiliśmy zaprezentować ten materiał szerszemu gronu słuchaczy.
Licząc zarazem na przychylność jak i konstruktywną krytykę będę zaglądała na tę stronę ciekawa Waszych opinii. Moimi ulubionymi utworami są: "Dziecko mroku", "Granica...", "Niedokończony..." i "Ksieżycowy". Czyli jak na mnie w normie - smutno i ładnie.

/Anja Orthodox/

___________________________________________________

Kilka dni temu zamówiłem Svann. Dzisiaj odebrałem przesyłkę. Płyta od kilku godzin kręci się w moim odtwarzaczu. Moje wrażenia są bardzo, bardzo pozytywne. Jest to jedna z płyt ro(c)ku jak nic :-) Wszystkie utwory są piękne, ale mi najbardziej podobają się: "Telefon", "Pan Cukierjan", "Granica czerni i bieli", "Papapa", "Dziecko mroku" i "Niedokończony wiersz". Jak pisałem - reszta jest też cudownie piękna. Urzekł mnie także głos Kingi Bogdańskiej. Polecam album każdemu, który kocha dobrą muzykę - bo naprawdę warto. A dla muzyków - wykonaliście kawał dobrej roboty! Bardzo dziękuję! Serdecznie pozdrawiam!

/Łukasz Modrzejewski/

___________________________________________________

Mówię Wam naprawdę nigdy nie przepadałem za progressive-rockiem....czy coś się zmieniło....nie do końca....Po prostu wiedziałem, że płyta z udziałem Anji Orthodox nie może być zkaszaniona.....SVANN naprawdę mnie urzekł....Utwory takie jak "Granica czerni i bieli", "Dotyk nocy", Dziecko mroku" i śliczny koniec albumu "Niedokończony wiersz" pozostaną na zawsze w mojej pamięci....Tak jak wiele utworów macierzystego zespołu Anji. Zawsze mogę sobie to włączyć kiedy mam ochotę przypomnieć sobie najmilsze chwile życia. Wokal Kingi też nie budzi zastrzeżeń. A do brzmienia to już naprawdę nie można się przyczepić.......jest super.......jest wspaniale.......oby tak dalej.......Nie może być inaczej - musi być smutno i ładnie...

/Marek G./

____________________________________________________

Udało mi się tę płytkę kupić w komisie za naprawdę dobrą cenę widocznie komuś się nie spodobała.

Mnie jednak POWALIŁA - świetne kompozycje, aranże, teksty, po prostu rewelacja i na dodatek świetnie zrealizowana, aż się nie chce wierzyć że to nagrane w naszym kraju.

/Robert B./

____________________________________________________

Do tej pory Anję Orthodox uważałem za „ciemną damę polskiej sceny”. Z wielkim trudem tolerowałem jej wypowiedzi , wizerunek jaki starała się kreować itd. Nadszedł czas na skruchę , posłuchałem „Granicy czerni i bieli” i poczułem się lepiej. Fajna muzyka, dobry warsztat, niegłupie teksty [z małymi wyjątkami], interesujące aranżacje, niezły wokal itd. itd. Dziękuję za smaczną muzykę, pozdrawiam.

/Tomek K./

_______________________________________________

Płyta oscyluje między wspaniałymi, mrocznymi rockowymi kompozycjami z mądrym i wzruszającym tekstem ("granica czerni i bieli", "niedokończony wiersz"), a tekstową i muzyczną mielizną ("dziś każdy może być idolem"), która jednak po kilkukrotnym przesłuchaniu całości zupełnie nie przeszkadza. Za mało jest takich krążków, specjalnej muzyki na specjalne nastroje... Brawo, jestem pełen podziwu Anju!

/Wojtek S./

_____________________________________________

Posłuchałem uważnie "Znajdę Cię" tuż po kupieniu płyty! Zawsze takie utwory uparcie kojarzyły mi się tylko z jedną osobą. A następnego dnia rano spotkałem Kasię. Dziewczynę sprzed lat...Po 8 latach... Czekaliśmy na siebie. Od pół roku jesteśmy małżeństwem....

/kuba/

_________________________________________________________________________

Fajna plyta. Najbardziej podoba mi sie kontrast wokali Anji i Kingi (zupelnie inne barwy glosow swietnie sie uzupelniaja!). Najlepsze kawalki 'Ksiezycowy' i 'Niedokonczony wiersz'. Natomiast 'Dzis kazdy moze byc idolem' i 'Pan Cukierjan' to najslabsze fragmenty plyty, ale to kwestia gustu. Czy ktos wie gdzie (zespol, lub jakis projekt muzyczny) mozna uslyszec Kinge Bogdanska? Wspaniala wokalistka... gdzie jeszcze mozna ja uslyszec!?

/Szymon/
 
 
 
 
SVANN (members of Abraxas, Closterkeller)
Granica czerni i bieli
CD 16.89 zł 13.99 zł