RockSerwis.FM
/ftp/8/36/[723236]_SW-TKT-KRK.jpg
7.05.2019 Klub Studio, Kraków (miejsce stojace na plycie / ticket for standing area)
 
TKT 199.00 zł 199.00 zł
 
 
 
 
 
 

Klienci, którzy kupili ten artykuł, wybrali też:


 • CAMEL
  The Opening Farewell: Live At The Catalyst

 • MAGENTA
  Metamorphosis

 • RIVERSIDE
  Anno Domini High Definition (CD+DVD limited edition) (digipak)

 • MAGENTA
  The Singles

 • KARNATAKA
  The Gathering Light

 • AIRBAG
  Identity

 • CAMEL
  In From The Cold - Live In London 2013

 • CAMEL
  Ichigo Ichie - Live In Japan 2016

 • WILSON, STEVEN
  To The Bone

 • KING CRIMSON
  Radical Action To Unseat The Hold Of Monkey Mind (BD+3CD)

 • RED SAND
  Mirror Of Insanity (10th Anniversary)

 • KING CRIMSON
  Live In Toronto - November 20th 2015 (2CD)

 • CAMEL
  The Snow Goose (re-recorded & re-arranged)

 • HACKETT, STEVE
  Summer Storms & Rocking Rivers (digipak) (CD+DVD)

 • SBB
  Tryptyk Bydgoski - część III: Live In Kuźnia (2CD limited numbered edition)
 
 

Koncert odbędzie się 7 maja 2019 w Krakowie w Klubie Studio o godz. 20.00
Ceny biletów uzależnione są od miejsca wybranego przez Klienta.

Steve Hackett, niezwykle utalentowany i obdarzony wielką wyobraźnią gitarzysta rockowy, na początku swojej kariery był związany z grupą Genesis, tworząc jej klasyczny skład razem z Peterem Gabrielem, Philem Collinsem, Tonym Banksem i Mike'em Rutherfordem. Wspólnie nagrali wiele znakomicie przyjętych albumów takich jak choćby "Selling England By The Pound" (jedna z ulubionych płyt Johna Lennona). Steve jest również pełnym inwencji kompozytorem i w swoich utworach wykorzystuje elementy wielu różnych gatunków, m. in. jazzu, world music i bluesa.

W Genesis gra Steve'a przyniosła wiele niezapomnianych momentów - od poruszających akustycznych brzmień w "Horizons" i "Blood on the Rooftops" po pełne dramatyzmu rockowe solówki w "Firth of Fifth" i "Fountain of Salmacis". Po rozstaniu z zespołem Steve rozpoczął karierę solową, kolejny raz poszerzając swoje możliwości i przekraczając muzyczne granice - coraz to wynajdywał nie tylko nowe brzmienia, lecz również techniki takie jak "tapping". W połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku Steve mógł się cieszyć z przebojowego singla "Cell 151" i supergrupy GTR, założonej ze Steve'em Howe'em, która odnosiła duże sukcesy w Ameryce.

Steve współpracował też z wieloma uznanymi artystami takimi jak choćby Paul Carrack, Bonny Tyler, John Wetton i Brian May, który przyznał, że rozpoczynając muzyczną karierę, szukał inspiracji w grze Steve'a. Kolejnym przedsięwzięciem muzyka był przebojowy album "Genesis Revisited", po czym cofnął się jeszcze bardziej do swoich muzycznych korzeni, nagrywając "Blues With A Feeling". Cały czas stawiał sobie też nowe wyzwania i poszerzał muzyczne horyzonty, proponując eklektyczny miks brzmień i gatunków przyprawiony egzotyką, który do dziś fascynuje ogromne rzesze słuchaczy.

W 2009 roku ukazał się album "Out Of The Tunnels's Mouth", przez wielu krytyków i fanów uważany za najlepszy w dotychczasowej karierze muzyka. Po nim przyszła kolej na "Beyond The Shrouded Horizon" (2011) i "A Life Within A Day" (2012) - efekt współpracy z Chrisem Squire'em z Yes pod szyldem Squackett. Ostatni album Hacketta, "The Night Siren", wszedł na listy przebojów w wielu krajach, a w Wielkiej Brytanii dotarł do 28. miejsca.

W marcu 2010 roku zespół Genesis został uroczyście wprowadzony do Rock and Roll Hall Of Fame, co tylko potwierdziło ponadczasowy charakter i przesłanie muzyki grupy. Steve zawsze miał ogromny sentyment do klasycznych utworów z jej repertuaru, nic więc dziwnego, że powstała druga część "Genesis Revisited", która ukazała się w październiku 2012 roku. W nagraniach utworów wspomogło go wielu znakomitych muzyków, a dwie trasy promujące to wydawnictwo - w 2013 i 2014 roku - cieszyły się ogromnym zainteresowaniem fanów. W programie koncertów oprócz utworów Genesis znalazły się także solowe kompozycje Steve'a.

Planowana na 2019 rok trasa "Selling England By The Pound" zbiega się z 40. rocznicą premiery trzeciego solowego albumu Steve'a, "Spectral Mornings" i już wiadomo, że będzie to spektakularne wydarzenie. Na scenie obok Hacketta pojawi się cała plejada znakomitych muzyków, a on sam kolejny raz zachwyci wszystkich swoją niepowtarzalną grą i charyzmą.

W 5. rocznicę poprzedniej wizyty Steve'a Hacketta w Polsce, muzyk powróci także do naszego kraju, by podczas dwóch 2,5-godzinnych koncertów przedstawić m.in. w całości (!) wspomniany wyżej album "Selling England By The Pound" oraz obszerne fragmenty znakomitego "Spectral Mornings". Znajdzie się też miejsce dla bardziej aktualnych solowych kompozycji, w tym z najnowszego, jeszcze niewydanego albumu.

Zapraszamy! Steve Hackett i jego Gibson Les Paul zabiorą nas w muzyczną podróż, która na długo pozostanie w naszej pamięci!
REGULAMIN UDZIAŁU W KONCERCIE
 
 
 
 
STEVE HACKETT
7.05.2019 Klub Studio, Kraków (miejsce stojace na plycie / ticket for standing area)
TKT 199.00 zł 199.00 zł