RockSerwis.FM
/ftp/4/37/[689957]_Camel_bilet_zab.jpg
Bilet kolekcjonerski - Zabrze 3.06.2018, Dom Muzyki i Tańca (miejsce siedzące - kat. D / ticket for seats - cat. D)
 
średni czas realizacji: od do dni 
 
cena promocyjna do: 28.02.2018
TKT 179.00 zł
 
 
 
 
 
 

Klienci, którzy kupili ten artykuł, wybrali też:


 • KING CRIMSON
  Bilet kolekcjonerski - 18.06.2018 ICE, Kraków (miejsce siedzące - kat.B / tickets for seat - cat.B)

 • KING CRIMSON
  Live In Toronto - November 20th 2015 (2CD)

 • CAMEL
  Bilet kolekcjonerski - Warszawa 2.06.2018, Progresja Music Zone (general admission collectors' ticket)

 • KING CRIMSON
  Bilet kolekcjonerski - 18.06.2018 ICE, Kraków (miejsce siedzące - kat.D / tickets for seat - cat.D)

 • WILSON, STEVEN
  To The Bone

 • CAMEL
  Bilet kolekcjonerski - Zabrze 3.06.2018, Dom Muzyki i Tańca (miejsce siedzące - kat. B / ticket for seats - cat. B)

 • WILSON, STEVEN (PORCUPINE TREE)
  Hand. Cannot. Erase. (180 gram) (2LP)

 • KING CRIMSON
  Radical Action To Unseat The Hold Of Monkey Mind (BD+3CD)

 • CAMEL
  Total Pressure (Live In Concert 1984)

 • WILSON, STEVEN (PORCUPINE TREE)
  4 1/2 (digipak)

 • BLACKFIELD
  V (digipak)

 • CAMEL
  Moondances

 • KING CRIMSON
  Live In Chicago - June 28th, 2017 (2CD)

 • LUNATIC SOUL
  Lunatic Soul (digipak)

 • LEBOWSKI
  Cinematic
 
 

Koncert zespołu Camel odbędzie się 3 czerwca 2018 r. w Zabrzu w Domu Muzyki i Tańca o godz. 20.00

TU WYBIERZESZ KONKRETNE MIEJSCE NA TEN KONCERT!!!

UWAGA: Wysyłka biletów kolekcjonerskich będzie realizowana w II poł. listopada 2017!Podobnie jak wielbłąd, niestrudzony statek pustyni, angielski prog-rockowy zespół Camel przetrwał w ciągu czterech dekad istnienia wiele przeciwności. Powstał w 1972 roku z inicjatywy Andrew Latimera, którego rozpoznawalny styl grania na gitarze i wyjątkowe kompozycje stały się cechą charakterystyczną brzmienia grupy.

Międzynarodowy sukces odniósł niemal od razu, w połowie lat 70. wraz z wydaniem płyt The Snow Goose i Moonmadness. Mimo częstych zmian w składzie udowodnił, że początkowy sukces nie był przypadkiem i konsekwentnie potwierdzał swoją klasę kolejnymi udanymi albumami i trasami koncertowymi granymi aż do połowy lat 80. gdy spory prawne i brak zainteresowania ze strony przemysłu muzycznego zagroził istnieniu zespołu.

Latimer wraz z Susan Hoover, partnerką i autorką tekstów, przeprowadzili się więc do Kalifornii gdzie założyli własną niezależną wytwórnię, której nakładem ukazał się w 1991 roku album Dust and Dreams. Pokazał on, że zespół nie stracił formy i rozpoczął nową dekadę twórczej działalności, w czasie której wydane zostały cztery kolejne płyty: Dust and Dreams, Harbour of Tears, Rajaz i A Nod And A Wink oraz odbyły się cztery światowe trasy koncertowe.

W 2003 Camel wyruszył w pożegnalne tournee poprzedzające długą walkę Latimera z chorobą, która nieomal zakończyła się tragicznie. Batalia nie była łatwa, ale artysta wrócił do pełni sił, co przyniosło ogromny przypływ nowej energii i dało zespołowi siłę do powrotu na muzyczną scenę. Grupa powróciła zresztą w wielkim stylu - w 2013 roku wydała nową wersję The Snow Goose i wyruszyła w wyprzedaną trasę koncertową po Europie, która zakończyła się dopiero w 2014 roku i która zainspirowała Prog Magazine do przyznania Andrew Latimerowi "Lifetime Achievement Award" (nagrody za całokształt twórczości).

W 2015 roku można było zobaczyć zespół ponownie na żywo podczas letnich festiwali, między innymi Ramblin' Man Fair w Wielkiej Brytanii, BeProgMyFriend w Hiszpanii i Night of the Prog w Niemczech. Ale - co było najważniejsze dla niezliczonej grupy polskich fanów zespołu - Camel, po raz pierwszy po 15-letniej przerwie, zagrał też na dwóch wyprzedanych koncertach w Polsce - 19 lipca w Poznaniu i dzień później w Krakowie.

W 2016 zespól pojawił się na scenie zaledwie czterokrotnie, w maju, w odległej Japonii. W styczniu 2017 na rynku ukazał się zapis audiowizualny tego wydarzenia w postaci płyty DVD "Ichigo Ichie".

Zespół na koncertach japońskich pojawił się w nieco odmiennym, niż wcześniej składzie.

Obok Andy'ego Latimera, Colina Bassa (bas) i Denisa Clementa (perkusja) na scenie pojawił się Pete Jones (klawisze i śpew), znany m.in. z projektu Tiger Moth Tales.

30 października 2017 zespół zapowiedział dłuższą trasę w 2018, której podaj najważniejszą datę stanowić będzie występ w Royal Albert Hall, w niedzielę 17 września.

Jednak to co polskich fanów zelektryzowało najbardziej to fakt, iż częścią składową trasy "The Moonmadness Tour 2018" (bo taką będzie nosić nazwę) będą dwa występy w Polsce - 2 czerwca w Warszawie i 3 czerwca w Zabrzu!

Wielka podróż trwa!
 
 
 
 
CAMEL
Bilet kolekcjonerski - Zabrze 3.06.2018, Dom Muzyki i Tańca (miejsce siedzące - kat. D / ticket for seats - cat. D)
TKT 179.00 zł