RockSerwis.FM
/ftp/0/66/[684354]_MOTORPSYCHO___TheTower.jpg
The Tower (2LP)
 
średni czas realizacji: od 28 do 60 dni 
 
8.09.2017
LP 151.89 zł 111.99 zł
 
 
 
 
 
 

Klienci, którzy kupili ten artykuł, wybrali też:


 • KING CRIMSON
  Larks' Tongues In Aspic (200 gram super-heavyweight vinyl)

 • BLACKFIELD
  V (picture disc) (limited edition)

 • WILSON, STEVEN (PORCUPINE TREE)
  4 1/2 (180 gram)

 • WILSON, STEVEN
  To The Bone (2LP) (white vinyl) (limited edition)

 • WILSON, STEVEN (PORCUPINE TREE)
  The Raven That Refused To Sing (And Other Stories) (limited edition 180 gram gatefold sleeve) (2LP)

 • KING CRIMSON
  In The Wake Of Poseidon (200 gram super-heavyweight vinyl)

 • KING CRIMSON
  Islands (200 gram)

 • HAWKWIND
  Warrior On The Edge Of Time (remaster) (super deluxe limited edition boxset)

 • NATIONAL GEOGRAPHIC
  Music Explorer - Classic India

 • ROBERTSON, ROBBIE
  Robbie Robertson

 • KING CRIMSON
  In The Court Of The Crimson King (200 Gram super-heavyweight vinyl)

 • BOWIE, DAVID
  Blackstar

 • RIVERSIDE
  Love, Fear And The Time Machine (2LP) (gatefold sleeve)

 • SANTANA
  Santana IV (2LP)

 • BLACKFIELD
  V (180 gram) (2LP)
 
 

Winylowa wersja nowego studyjnego albumu zespołu Motorpsycho, jednego z najcięższych i najbardziej odważnych w dorobku grupy, który powstał na początku 2017r. na Zachodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Zadebiutował na nim nowy perkusista Tomas Jarmyr, który w grudniu 2016r. zastąpił Kennetha Kapstada...

Kiedy nie udało się dograć terminów z producentem Alainem Johannesem, członkowie grupy postanowili zająć się produkcją sami i na początku marca gotowi do pracy stawili się w studiu White Buffalo w Los Angeles. Planowali zarejestrować większość materiału w trzy tygodnie, lecz po dziesięciu dniach nagrywania naprawdę ciężkich dźwięków przenieśli się do Rancho De La Luna w parku narodowym Joshua Tree, by skupić się na nieco lżejszym materiale. Trzy dni spędzone w pustynnym klimacie wlały trochę światła w przeważający mrok większości utworów. Po powrocie do Los Angeles nagrano partie wokalne.

Po kilku tygodniach dalszej pracy już w Norwegii w maju Noah Shain zmiksował utwory w Los Angeles, a w czerwcu Wim Bult zajął się masteringiem w Apeldoorn. Całą pracę nadzorował producent wykonawczy Dave Raphael i to on ponosi odpowiedzialność za brzmienie albumu: muzycy korzystali w studiu z jego gitar i jego wzmacniaczy, a muzykę nagrywano z wykorzystaniem jego mikrofonów i sprzętu.

Warto dodać, że wspomniany wcześniej Alain Johannes ostatecznie pojawił się na albumie, jako gitarzysta i flecista i to aż w czterech nagraniach.

"The Tower" album bardzo odważny nawet według standardów Motorpsycho. Bez trudu można na nim usłyszeć nowe otoczenie, w jakim powstał i wpływy nowych współpracowników. Członkowie zespołu jak zwykle przekraczają na nim muzyczne granice i szukają nowych sposobów, by wyrazić siebie. Całość odbiega klimatem od poprzedniego wydawnictwa; "Here Be Monsters" był może zbyt introwertyczny; "The Tower" skupia się bardziej na "my" niż "ja", a zmiany w społeczeństwie odgrywają ważniejszą rolę niż problemy osobiste. Znalazło to też odbicie w muzyce: dźwięki i riffy uderzają z większą siłą, a całość potwierdza, że zespół ma jeszcze bardzo dużo do powiedzenia.

"The Tower" to dziesięć utworów, blisko 85 minut muzyki, z czego aż 37 zajmują trzy ostatnie utwory: "A Pacific Sonata", "The Cuckoo" i "Ship Of Fools", zamykając całość w nieco łagodniejszym klimacie.

Członkowie Motorpsycho wytyczyli sobie bardzo trudny kurs, lecz poruszają się po nim z godną podziwu i zazdrości łatwością. "The Tower" jawi się jako początek nowego okresu w działalności grupy, która po blisko 30 latach działalności może jeszcze niejednym zaskoczyć.

To bez wątpienia jeden z najlepszych albumów 2017 roku!

 
 
 
 
MOTORPSYCHO
The Tower (2LP)
LP 151.89 zł 111.99 zł