RockSerwis.FM
/ftp/4/123/[337275]_present.jpg
Identity
 
średni czas realizacji: od 20 do 40 dni 
 
3.08.2009
CD 66.89 zł 51.99 zł
 
 
 
 
1. Prelude 5:11
2. No Escape 5:45
3. Safe Like You 7:58
4. Steal My Soul 8:02
5. Feeling Less 5:05
6. Colours 8:07
7. How I Wanna Be 7:04
8. Sounds That I Hear 7:26
 
Asle Tostrup - Vocals
Bjorn Riis - Guitars, Vocals
Jorgen Hagen - Keyboards
Anders Hovdan - Bass Guitar
Joachim Slikker - Drums
 

Klienci, którzy kupili ten artykuł, wybrali też:


 • KING CRIMSON
  In The Court Of The Crimson King (200 Gram super-heavyweight vinyl)

 • AIRBAG
  All Rights Removed

 • KING CRIMSON
  In The Court Of The Crimson King (30th Anniversary Edition)

 • WILSON, STEVEN (PORCUPINE TREE)
  4 1/2 (digipak)

 • STRACHY NA LACHY
  Przechodzień o wschodzie

 • KING CRIMSON
  Live In Toronto - November 20th 2015 (2CD)

 • KULT
  Made In Poland

 • KING CRIMSON
  Live At The Orpheum 2014 (CD+DVD-A) (digipak)

 • BLACKFIELD
  V (digipak)

 • GAZPACHO
  Molok (digipak)

 • PINEAPPLE THIEF, THE
  Your Wilderness

 • KAZIK & KWARTET PROFORMA
  Tata Kazika kontra Hedora

 • KING CRIMSON
  Red (200 gram super-heavyweight vinyl)

 • WILSON, STEVEN
  The Raven That Refused To Sing (reissue) (digipak)

 • AIRBAG
  The Greatest Show On Earth
 
 

Debiutancki materiał norweskiego kwintetu rodem z Oslo, który rekrutuje się z doświadczonych muzyków, wcześniej grających ze sobą w innych konfiguracjach. Wśród piosenek znajdziemy nagrania, które wcześniej pojawiły się na EP-ce "Safetree". Na nowo zarejestrowano w niektórych z nich partie wokalne i gitarowe. Klasyczne, progresywne elementy łączą się z kinematograficznymi klimatami, epickimi partiami gitar. Muzycy posiadają również dar pisania pięknych melodii.

 
 

RECENZJE

Muzyka na plycie jest cudowna, czarujaca, urzeka przepieknymi melodiami i klimatem. Ktos moze powiedziec ze to juz bylo, ze wtorne. No i coz z tego? Jakiej skali ocen by nie uzyc, 5/5, 10/10, bo jakze mozna oceniac piekno, jest to moj absolutny nr 1 tego roku. Zreszta sami sie przekonajcie. Jest to muzyka, ktora wzrusza i porusza. Polecam wszystkim.

/Wiesiek/

_____________________________________________________

Zgadzam się w zupełności z tym co napisał "Wiesiek". Można "Identity" rozłożyć na części pierwsze i napisać, że tu klimat jak z Pink Floyd, konstrukcja utworu jak u Porcupine Tree, a klawisze brzmią jak Talk Talk na "Colour of Spring", ale całości nie da się opisać inaczej jak piękne, wzruszające, pełne emocji i bardzo szczere. Kibicuję Airbag od czasu EP-ki "Safetree" - liczyłem na dużo czekając na pełnowymiarowy album, ale "Identity" to naprawde kawał niesamowitego, zanurzonego w historii, ale jednocześnie bardzo współczesnego grania. Rzeczywiście kandydat do zestawień najlepszych płyt tego roku. Pozostaje mieć nadzieję, że Norwegowie zechcą odwiedzić kiedyś nasz kraj i potwierdzić na żywo swoją klasę z debiutu.

/Maku/

_____________________________________________________

Ktoś powie, przecież to wszystko już było, ciągle wracamy do "tej samej rzeki." A ja odpowiem i co z tego, przecież kotlet schabowy z kapustą wszyscy znamy od lat, a ciągle jemy go ze smakiem, jeżeli jest dobrze przygotowany, no własnie jeżeli jest dobrze przygotowany. Bo właśnie muzyka Airbag to taki kotlet schabowy dobrze przyrządzony.

Przepraszam za to kulinarne porównanie, ale myślę, że dobrze ono obrazuje o co mi chodzi. W tej muzyce wszystko już znamy, wszystko zostało wymyślone już dawno, dawno temu, każdy dzwięk już gdzieś słyszalem, nie będę wymieniał zespołów, bo każdy "stary" słuchacz wie o co chodzi. Wszystko to nie ma dla mnie znaczenia. Dzisiaj dopiero otrzymałem płytę, a już zdązełem ją kilkakrotnie przesłuchać.

Życzę sobie więcej takich "kucharzy", którzy będa przyrządzać tak wyśmienite "kotlety"

Życzę "smacznego"

/Loner5/

_________________________________________________________________________

Prześliczna płyta. Ludzie powinni dostać za to Grammy.

/Kingflower/

_________________________________________________________________________

Piszecie, Wspaniali Słuchacze, że to wszystko już jakoś było, no nie wiem... Przecież używamy na co dzień tych samych słów, a jednak mówią się inaczej i słyszą inaczej w zależności od tego kto mówi, kiedy mówi, jak mówi, po co mówi itd. Tak samo ze słuchaczem, czasem słyszy, czasem nie słyszy, czasem trzeba mu powiedzieć, co słyszy, a to już porażka... Tu nie trzeba mówić skąd... Tu po prostu słychać Poezję... Niekiedy najtańsze wino pite na dachu przy zachodzie słońca nie zostanie zapomniane... Najdroższe, uznane koniaki nie dorównają... Czasem Mistrz zachwyca się uczniem i może spokojnie bawić wnuki, bo Dzieło trwa... Myślę, że ta płyta długo nie opuści nas, ludzi z dachu przy zachodzie słońca w jesiennej melancholii...

Cudna Poezja bez etykietki złoconej. Tylko słuchać...

/Mariusz W./

__________________________________________________________________________

Co tu się rozwodzić, to po prostu cudo.

/Sebastian/

__________________________________________________________________________

Słucham tej płyty od kilku miesięcy i za każdym razem mnie zaskakuje... Niesamowite dźwięki, spokoju i emocjj jednoczełnie płynęcych z głośników nie można opisać słowami.. Mistrzowie z Pink Floyd już dawno nie grają, ale uczniowie nadal się rodzą i nagrywają takie płyty! Pewnie wielu się narażę ale myślę ze w tym przypadku uczeń przerósł mistrza... Jest RPWL, Cosmos, ale Airbag nie ma sobie równych w stylu który kiedył wymyślili Panowie z Cambridge. Dla mnie ta i kolejna płyta Airbag to pozycja obowięzkowa i TOP20ever.

/Grzesiek/
 
 
 
 
AIRBAG
Identity
CD 66.89 zł 51.99 zł